Jump to content

hp1102w - błędny licznik wydruku stron


kameleon

Recommended Posts

Witam, posiadam drukarkę hp1102w. Po zainstalowaniu drukarki i skonfigurowaniu jej jako bezprzewodowej, wszedłem w ustawienia na serwer po ip drukarki i zobaczyłem, że wydrukowane mam 113 stron, przez pomyłkę wcisnąłem tam w zakładce USTAWIENIA DRUKOWANIA-przywróć fabryczne ustawienia drukowania.  

Przy kolejnym konfigurowaniu drukarki jako bezprzewodowej musiałem oczywiście wgrać ją po kablu usb ( ku mojemu zdziwieniu w sterownikach drukarki na końcu we właściwościach jest (ilość stron 6)

Toner mam jeszcze startowy.

1. Czy toner startowy posiada chip?( powiedziano mi, że startowe chipa nie posiadają i wszystkie informacje są w epromie drukarki i stąd są pokazywane, gdy wymienię toner na drugi, który posiada już chip będzie pokazywał już normalnie, gdyż chip zostanie pokazywany jako eprom.

2. Jeśli poprzez przywrócenie ustawień drukarki na serwerze nie wyzerowany został licznik drukarki ( bo jest to niemożliwe)ani inne rzeczy to jakim cudem pokazywany jest prawie zerowy licznik w sterowniku drukarki i nie są one takie same jak w stronie konfiguracji .

3.Dlaczego został wyzerowany licznik w sterowniku drukarki( teraz gdy np zainstaluje sterownik na dwóch innych laptopach to licznik jest taki sam w w sterowniku drukarki tzn.6 a jak np zostaną domyślne ustawienia przywrócone na serwerze drukarki to jest zerowany w sterowniku drukarki a na serwerze nie ( tzn na stronie konfiguracji jest pokazywany normalnie)

4.Czy jak kupię inny toner to dodadzą mi się strony ze startowego tonera i będą już pokazywane normalnie, ( w sterowniku jak i stronie konfiguracji)?

Link to comment
Share on other sites

Odp1. Nie ma chipa. Są zliczane w epromie.

 

Odp2 i 3. Nie wiem. Niemniej z opisu wnioskuje, że jest to jakiś licznik, który programowo (poprzez software) zlicza wydrukowane strony. Jeżeli tak, to jego wskazania brałbym z przymrużeniem oka, gdyż są to dane szacunkowe.

 

Odp4. Nie dodadzą się. Drukarka zacznie zliczać z chipa, który jest zaprogramowany na określoną liczbę stron. Chip ten jest przystosowany do ilości proszku znajdującego się w tonerze. Oczywiście +/-. Z tego choćby powodu nie mogłoby dodać tych stron do nowego chipa. Proszek się przecież nie rozmnoży ;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź z Pana strony.

to jest wiadomość od pomocy technicznej HP

 

 Szanowny Kliencie,

 

"Dziękujemy za skorzystanie z usług Serwisu HP.

Każdy zamontowany materiał eksploatacyjny tj. tusz czy toner (startowy czy standardowy) posiada elektroniczny chip pozwalający prawidłowe wykrycie oraz na szacunkowe wskazanie jego stanu przez w urządzeniu HP.

Strona materiałów wskazuje zawsze łączną liczbę stron wydrukowanych przez drukarkę od momentu jej pierwszego uruchomienia natomiast na stronie wbudowanego serwera (EWS) znajduje się informacja dotycząca liczby stron wydrukowanych tylko za pomocą zamonowanego w tym momencie tonera.

W zatem celu kontrolowania aktualnego stanu tonera na stronie EWS warto do miniumum ograniczyć wykorzystywanie funkcji przywracania ustawień domyślnych."

 

   U znajomego w drukarce starszego typu widziałem z zakładce informacje -ilość wydrukowanych stron jakieś 200000 i dlatego się spytałem, czy po włożeniu nowego chipa strony od pewnego etapu się dodają do siebie- bo wydrukowałem stronę konfiguracyjną i są identyczne jak i właśnie w tej zakładce ( ilość ogólna wydrukowanych stron), dziwne to trochę bo pan mi powiedział w sklepie, że nie da się oszukać licznika ( bo wiadomo, jakby to było proste to po każdym przywróceniu fabrycznym zerowałby się licznik).

W starszych modelach hp naciska się logo hp i wyskakuje ile drukarka wydrukowała ogólnie od nowości stron.

U mnie jest coś takiego, że na zakładce informacja jest przebieg drukarki ale od przywrócenia fabrycznego drukarki ( który powinien zliczyć z chipa ilość wydrukowanych stron), dla mnie to pierdoła ale jednak dziwna. Po naciśnięciu ów loga HP pokazuje się coś takiego jak modyfikacja ustawień i jest napisane ( ten program służy do rozwiązywania problemów. Modyfikuje on ustawienia konfiguracji urządzenia. Niezbędne jest zamknięcie aplikacji przed kontynuacją.)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...