Jump to content

Zamienniki do Epson Stylus Photo PX720/730/820/830


plorenc

Recommended Posts

Witam,

Jakie polecacie zamienniki do drukarek Epson Stylus Photo serii PX720/730/820/830 (F)WD?

 

Z doświadczenia jakie zebrałem na drukarce PX720WD z systemem CISS widzę że bez profilowania drukarki się nie obejdzie (tj. trzeba dla danej drukarki stworzyć profile kolorów dla nowego tuszu w zależności od użytego papieru fotograficznego - tj. profil jest skojarzony z takimi parametrami jak drukarka + rodzaj tuszu + papier foto => czyli jak zmienimy którykolwiek czynnik składowy to trzeba dla niego stworzyć osobny profil kolorystyczny i zaimportować go w systemie). Dodatkowo zauważyłem że zamienniki, których używałem dłużej schły ... a kolory ... cóż, cięzko było mi porównać z oryginalnymi tuszami, bo jak zabrałem się za profilowanie drukarki z systemem CISS to już oryginały mi się skończyły i nie miałem jak tego dokonać ...

Jednak na jednym z filmików reklamujących system CISS producent argumentuje że taki system jest tak opłacalny ... że różnice w oddaniu kolorów stają się "do przyjęcia" za taką oszczędność ... z czym nie jestem w stanie się do końca zgodzić ...

 

I w tym miejscu miałbym pytanie do Was - czy macie jakieś wypróbowane zamienniki do tych drukarek? Nie koniecznie zaraz te najtańsze - bardziej interesuje mnie możliwość uzyskania maksymalnie wiernego oddania kolorystyki zdjęć, gdzie zapewne wzorem będzie tusz oryginalny ... ale może się mylę? Może są zamienniki które są lepsze jakościowo od oryginałów? Aczkolwiek wystarczy mi że jakością bardzo się zbliżą do nich (nie wymagam aby dawały takie efekty zaraz po wyjęciu z pudełka - zakłądam że przeprowadzę profilowanie drukarki w celu uzyskania najlepszych efektów).

 

Nie bez znaczenia jest też dla mnie kwestia bezpieczeństwa stosowania takiego tuszu ... nie chciałbym oszczędzając na tuszu za chwilę ponieść te koszty na wymianę np. głowicy ... albo całej drukarki (bo np. tusz ją zaleje), albo też z jego powodu mieć uciążliwą eksploatację (np. co chwila wymagane czyszczenie, które zużywa "pampersa" ... co szybko skutkuje dodatkowymi kosztami).

 

Z góry dziękuję za Wasze typy, opinie czy sugestie.

Jeśli z czegoś korzystaliście i macie na ten temat jakieś zdanie to będę wdzięczny za Waszą ocenę.

 

Sam na razie cały czas robię rozpoznanie w internecie i ciężko mi jest uwierzyć że można mieć np. zestaw kartridży za ok. 20 PLN, kiedy oryginały kosztują ponad 10x tyle ...

 

Link to comment
Share on other sites

Nasze zamienniki do tej drukarki są w cenie 10zł szt. Dostępne są też w sklepie internetowym DrTusz. Przy systematycznym używaniu drukarki i wymianie pojemników zamienniki te nie sprawiają problemów i klienci z sukcesem z nich korzystają. Co do katalogoego odcienia koloru, to nie odbiegają one w wielkim stopniu od oryginalnych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...