Jump to content

Tonery - zamienniki?


kamil24

Recommended Posts

Zastanawiam się czy z zamiennikami do drukarek laserowych jest podobnie jak z zamiennikami do drukarek atramentowych? Tzn. również można je bez strachu o jakość kupować w atrakcyjnej cenie i nie będzie zauważalnej różnicy w jakości między oryginałem a zamiennikiem? Nigdy nie miałem drukarki laserowej dlatego nie wiem na jakiej zasadzie działają takie tonery, stąd moje pytanie, po prostu mnie to ciekawi :)
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o tonery do drukarek laserowych to jest naprawdę spore pole do popisu, poza zamiennikami możesz również sam próbować regenerować tonery: https://forum.doktortusz.pl/index.php?/files/category/2-instrukcje-regeneracji-tonerow-laserowych/ Tutaj masz instrukcje regeneracji do wielu modeli drukarek. Z tymże wiadomo trzeba dokładnie czytać opis i podchodzić do tego ostrożnie bo nie jest to tak proste jak możę się wydawać, ale jak już się nauczysz to wtedy naprawdę można sporo oszczędzić.
Link to comment
Share on other sites

Również polecam samodzielną regenerację tonerów, ja się tym zajmuję około 2 lata i naprawdę sporo oszczędzam, tylko wiadomo trzeba kupywać dobre materialy do regeneracji no i umieć to robić, ja na początku miałem troszkę problemow i nie do końca mi wychodzilo no ale praktyka czyni mistrza :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Ja również od jakiegoś czasu stosuję w domowej drukarce zamienniki Activ Jet i jak na razie nie narzekam. Cena jest przystępna i czas zużycia jest też zadowalający, w przeciwieństwie do innych tańszych zamienników.  

z tego co sam używam (co prawda tuszy) to stwierdzam, że całkiem niezłe są te ich zamienniki, teraz częściej drukuję na Actisach (też ten sam producent). Trochę tańsze, jakościowo też nie są złe, sporo ludzi poleca też asarto.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...